hakans

İlk başvuru meclise

19 Temmuz 2013 Cuma 13:28
ilk-basvuru-meclise

Başvuru dosyasını ilçe örgütüne teslim eden emekli öğretmen Zeliha Deniz, CHP’nin Gazipaşa’da ilk aday adayı oldu. Deniz’in belediye meclis üyeliği için başvuruda bulunduğu öğrenildi. “Ustalık dönemi için yeniden varım” diyen Belediye Başkanı Cemburak Özgenç’in ise 26 Temmuz Cuma günü, CHP ilçe örgütüne gelerek başvuru dosyasını teslim edeceği belirtildi.

ÖZGENÇ 26 TEMMUZ’DA BAŞVURACAK

Türkiye yeni bir seçim sürecinin içine daha girdi. Beş yılda bir yapılan eski adıyla mahalli idareler yeni adıyla yerel seçimler bu kez 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek. Başta belediye başkanı olmak üzere il ve ilçelerde belediye ve büyükşehir meclis üyeleri, mahalle ve köylerde muhtar ve muhtar heyeti (aza heyeti, köylerde ihtiyar heyeti) seçimle teşkil edecek. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nin almış olduğu karar doğrultusunda gelecek yıl Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için 8 Temmuz’da başlayan adaylık başvurusu için Gazipaşa’da ilk müracaat eden isim emekli öğretmen Zeliha Deniz oldu. CHP ilçe örgütüne başvuru dosyasını teslim eden Deniz’in Gazipaşa belediye meclis üyeliği için başvuruda bulunduğu öğrenildi. Bu arada Gazipaşa Belediye Başkanlığı görevini 2 dönemdir sürdüren Cemburak Özgenç, ustalık dönemi için yeniden aday olacağını açıkladı. “Ustalık dönemi için yeniden varım” diyen Belediye Başkanı Cemburak Özgenç’in ise 26 Temmuz Cuma günü saat 14.00’te, CHP ilçe örgütüne gelerek başvuru dosyasını teslim edeceği belirtildi.

SÜREÇ 31 TEMMUZ’DAN SONRA BAŞLAYACAK

Öte yandan 2014 yerel seçimleri için Gazipaşa CHP’de hareketli günler yaşanıyor. Bir çok aday adayının başvuru dosyası aldığı ve internet üzerinden müracaat ettiği CHP’de 31 Temmuz’a kadar başvurular kabul edilecek. 31 Temmuz’dan sonra adayların belirlenme süreci başlayacak. Meclis üyeliği için yoğun başvurunun olmasının beklendiği CHP’de, son başvuru tarihi 31 Temmuz olarak açıklandı. Aday adayı olmak isteyen partililerin mutlaka parti okulunda eğitim alması gerekiyor.  Aday adaylığı başvurularının ardından adayların belirlenme sürecinin başlayacağını belirten parti yöneticileri, “ Adayların ön seçimle mi, yoksa atama ile mi belirleneceği henüz netleşmedi. Genel Merkez’in kararı doğrultusunda aday belirleme işlemi sonuçlandırılacak. Ancak biz Gazipaşa örgütü olarak ön seçimin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz” şeklinde görüş belirtti.

TEK İSTİFA BAYSAL’DAN

CHP’den yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olacak il-ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri dün akşam saat 17.00 itibarı ile görevlerinden istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin aday adayı olacak örgüt yöneticileri için 15 Temmuz Pazartesi gününü son istifa tarihi olarak belirlenmesinin ardından Gazipaşa CHP ilçe örgütünden de tek istifa haberi geldi. CHP Gazipaşa ilçe yönetim kurulu üyesi Lütfü Baysal, ilçe başkanlığına verdiği dilekçede,  2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde meclis üyesi aday adayı olmak çin, partideki görevinden istifa ettiğini belirtti.

ADAY ADAYI PATLAMASI

Yerel seçim başvuruları ile ilgili süreci değerlendiren CHP İlçe Başkanı Vural Görgülü, 8 Temmuz’da başlayan başvuruların 31 Temmuz tarihine kadar devam edeceğin belirterek, “2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için vatandaşlarımız, aday adayı olmak için partimize yoğun ilgi gösteriyor. Şimdiye kadar birçok vatandaşımız başvuru formu aldı. Başvurular aynı zamanda internet üzerinden de yapılabiliyor. Bu dönem partimizde aday enflasyonu yaşanmasını bekliyoruz ve bu da partimize gösterilen ilginin göstergesi olarak bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah, bu dönemde ilçe halkımızın teveccühüyle Gazipaşa Belediyesini ve meclis üyeliklerinin tamamına yakınını kazanacağız” dedi.Haber okunma sayısı: 798

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ